Laureaci

Laureaci - edycja 2016

  1. Chleb żytni staropolski na naturalnym zakwasie piekarskim
    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców, Rzeszów

  2. Chleb orkiszowy ze słonecznikiem - pieczywo pszenne
    Firma Produkcyjno - Handlowa Piekarnia "Słoneczko" Tomasz Tkaczyk, Basznia Dolna

  3. Sernik domowy
    Firma Produkcyjno - Handlowa Piekarnia "Słoneczko" Tomasz Tkaczyk, Basznia Dolna

  4. Lody gałkowe o smaku pistacjowym, o smaku śmietankowym, o smaku czekoladowym
    Firma Produkcyjno - Handlowa Piekarnia "Słoneczko" Tomasz Tkaczyk, Basznia Dolna

  5. Chleb z Małej wiejski mieszany wieloziarnisty
    FPHU PioMar Piotr Kmiecik, Mała

  6. Chleb 7 ziaren (wieloziarnisty) z dodatkiem palonego słodu żytniego
    P.H.U. Wojciech Czuba Piekarnia Dobry Chleb, Jasienica Rosielna

  7. Chleb na maślance
    Jadczyszyn Sp. z o.o., Sanok

  8. Chleb racławicki 550 g
    "SPOŁEM" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Mielcu, Mielec

  9. Chleb mazowiecki forma
    Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Dubiecku, Dubiecko

  10. Wina białe z winnicy dwie granice - wino gronowe DIANA białe wytrawne, wino gronowe SIBONA białe półsłodkie, wino gronowe JOANITA białe wytrawne
    Marek Nowiński Winnica Dwie Granice, Przysieki

  11. Podpłomyki milenijne
    Piekarnia "Roztoczyński" Sp. z o. o., Dębica

  12. Biszkopty
    Fabryka Ciast i Cukrów Dr Stanisław Gurgul Sp. z o.o., Jarosław

  13. Ciasto "PIJANY IZYDOR"
    Cukiernia Pokusa Marta Rączka - Żurawska, Mielec

  14. Wafle "KRÓWKA"
    Zakład Produkcyjno - Handlowy "WAFLEX", Haczów

  15. Pierogi z serem i kaszą
    Firma Produkcyjno - Handlowo - Usługowa "Kulinarne Pyszności" Irena Cwanek, Rzeszów

  16. Pierogi z kapustą i grzybami
    Firma Produkcyjno - Handlowo - Usługowa "Kulinarne Pyszności" Irena Cwanek, Rzeszów

  17. Kartacze z mięsem
    Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj, Dębica

  18. Frutti di bosco (mix owoców)
    Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj, Dębica

  19. Ser twarogowy półtłusty
    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli, Stalowa Wola

  20. Serek śniadaniowy naturalny
    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Jasienica Rosielna

  21. Jogurt naturalny ekologiczny
    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Jasienica Rosielna

  22. Sałatka jarzynowa
    Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Ropczycach, Ropczyce

  23. Pasztecik z widnej
    Zakład Przetwórstwa Mięsnego "SZAREK" Andrzej Szarek, Jarosław

  24. Kiełbasa wiejska
    Kazimiera Stopa Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czesław Stopa, Żarówka, Dulcza Wielka

  25. Kabanosy z Dulczy
    Kazimiera Stopa Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czesław Stopa, Żarówka, Dulcza Wielka

  26. Kiełbasa swojska
    Bogusław Szymański, Nowe Sioło

  27. Galaretki mięsne
    PPHU KOS Sp. J. K. Mazur, W. Zych Sp. J., Dębica

  28. Filet z kurczaka zapiekany
    PHU JUVITA Justyna Kurek, Dulcza Wielka

  29. Kiełbasa dulecka podsuszana
    PHU JUVITA Justyna Kurek, Dulcza Wielka

  30. Galarety mięsne
    Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe GAMIKS s.c.

  31. Pomidory
    Gospodarstwo Ogrodnicze Damian Chrzan, Głuchów

  32. Miód spadziowy ze spadzi iglastej
    Gospodarstwo Pasieczne "Królewskie Miody" Piotr Blajer, Chorzów

  33. PAKA Małgorzata Pachla, Rzeszów
    Kawa palona FINEZJA

  34. Piwo Leżajsk chmielowe pils
    Grupa Żywiec Spółka Akcyjna, Żywiec

  35. Piwo Leżajsk pszeniczne klarowne
    Grupa Żywiec Spółka Akcyjna, Żywiec

Kapituła w uznaniu za wyjątkowe walory smakowe przyznała nagrody specjalne dla następujących produktów:

  1. Miód spadziowy ze spadzi iglastej
    Gospodarstwo Pasieczne "Królewskie Miody" Piotr Blajer, Chorzów

  2. Ser twarogowy półtłusty
    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli, Stalowa Wola

  3. Wina białe z winnicy dwie granice - wino gronowe DIANA białe wytrawne, wino gronowe SIBONA białe półsłodkie, wino gronowe JOANITA białe wytrawne
    Marek Nowiński Winnica Dwie Granice, Przysieki


Laureaci dotychczasowych edycji:

Mięso i przetwory mięsne

  1. "Kiełbasa wiejska" - JASAM Zimna Woda Sp. z o.o.
  2. "Salceson wiejski" - Kazimiera Stopa Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czesław Stopa
  3. "Pasztet pieczony" - Kazimiera Stopa Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czesław Stopa
  4. "Kiełbasa Głogowska" - Zakład Mięsny Smak-Górno Sp. z o.o.
  5. "Wyroby w słojach Podkarpackie Skarby" - Zakład Mięsny Smak-Górno Sp. z o.o.
  6. "Polędwiczki faszerowane" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "DRĄG" s.c. K. Drąg, B. Knych, E. Kieraś, A. Drąg
  7. "Kiełbasa swojska" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "DRĄG" s.c. K. Drąg, B. Knych, E. Kieraś, A. Drąg
  8. "Szynka z wiochy" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Leśniak Strzyżów
  9. "Kiełbasa z Widnej" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "SZAREK" Andrzej Szarek
  10. "Salceson ozorkowy z Markowej" - Zakład Masarski s.c. Józef Bawoł, Wojciech Bawoł, Markowa
  11. "Kiełbasa Półsucha z Górna" - Zakład Mięsny Smak Górno Sp. z o.o.
  12. "Kiełbasa z Widnej" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Szarek" Andrzej Szarek, Widna Góra
  13. "Pasztet z mięsa króliczego" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" Rymanów
  14. "Szynka z pieca" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Leśniak Strzyżów
  15. "Szynka swojska z nogą" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Miraż" M. Świątek
  16. "Kiełbasa wiejska jodłowska" - Zakład Handlowo-Produkcyjno-Przetwórczy Aleksandra Leja I Wspólnicy Sp.J.
  17. "Wędzonka krotoszyńska gotowana / kiełbasa wiejska" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "SZAREK"
  18. "Swojska kiełbasa" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "DRĄG" S.C.
  19. "Kiełbasa starowiejska Markowska" - Zakład Masarski Józef Bawół, Markowa
  20. "Kabanosy wieprzowe" - Zakład Mięsny "SMAK-EKO" Mieczysław Miazga i wspólnicy sp.j. w Górnie
  21. "Szynka wiejska strzyżowska" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Leśniak Strzyżów
  22. "Schab faszerowany wiejski" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Leśniak Strzyżów
  23. "Szynka Laurowa" - Zakład Mięsny "SMAK-EKO" Sp. z o.o. Górno
  24. "Kiełbasa wiejska" - Zakład Uboju Zwierząt Rzeźnych Przetwórstwo Mięsne Maria Soja Wola Raniżowska
  25. "Kiełbasy suche" - Zakład Mięsny "SMAK-EKO" Sp. z o.o. Górno
  26. "Szynka swojska pilzneńska" - Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego TAURUS Sp. z o.o.
  27. "Szynka domowa" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Leśniak Strzyżów
  28. "Udziec pieczony bez kości" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "SZAREK"
  29. "Polędwiczka swojska" - Zakład Mięsny "SMAK-EKO" Sp. z o.o. Górno
  30. "Karczek pieczony wiejski" - Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Leśniak Strzyżów

Wyroby piekarskie i ciastkarskie

  1. "Chleb Racławicki 550g" - "Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Mielcu
  2. "Bułki pszenne z ziarnami" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" Rymanów
  3. "Chleb okrągły" - Zakład Produkcyjno-Handlowy Piekarnia "WM-ka" Witold Węgrzyn
  4. "Chleb żytni" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Ropczycach
  5. "Podpłomyk milenijny" - Piekarnia "Roztoczyński" Sp. z o.o.
  6. "Chleb mieszany pytlowy zwykły" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Leżajsku
  7. "Chleb żytni" - Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe ANWIT S.C. A. Ulanowski i W. Ulanowski
  8. "Chleb bieszczadzki" - Piekarnia - Cukiernia Elżbieta Domin
  9. "Chleb tradycyjny ropczycki" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska"
  10. "Chleb mieszany pytlowy" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" Leżajsk
  11. "Chałka" - Zakład Produkcyjno - Handlowy JUTRZENKA Przemyśl
  12. "Ciasteczka Bankietowe" - CUKIERNIA Julian Orłowski, Kazimierz Rak Rzeszów
  13. "Babeczki kruche z kremem i owocami" - Piekarnia-Cukiernia "Szelców" Lesko s.c. "Słodki Domek"
  14. "Chleb chłopski" - PIEKARNIA KRUPA Mieczysław Krupa, Grzegorz Krupa
  15. "Chleb pasterski z boczkiem" - PIEKARNIA KRUPA Mieczysław Krupa, Grzegorz Krupa
  16. "Chleb staropolski" - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe KIEŁTYKA
  17. "Tort bezowy pomarańczowy" - F.P.H.U. "il Fiore" Elżbieta Teuchman

Przetwory mleczne

  1. "Serek fromage ekologiczny z Jasienicy" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  2. "Kefir ekologiczny z Jasienicy" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  3. "Ekologiczny twaróg wiejski półtłusty" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  4. "Maślanka z Jasienicy Naturalna" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  5. "Serek twarogowy ziarnisty" - Rzeszowska Spółdzielnia Mleczarska "RESMLECZ" w Trzebownisku
  6. "Śmietana spożywcza 18%" - Rzeszowska Spółdzielnia Mleczarska RESMLECZ w Trzebownisku
  7. "Twarożek wiejski" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  8. "Kefir luksusowy" - Rzeszowska Spółdzielnia Mleczarska "RESMLECZ" w Trzebownisku
  9. "Mleko wiejskie podkarpackie" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  10. "Kefir z Jasienicy" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  11. "Ser kozi wołoski naturalny" - TARNINA Waldemar Maziejuk
  12. "Maślanka naturalna" - Rzeszowska Spółdzielnia Mleczarska "RESMLECZ" w Trzebownisku

Napoje i słodycze

  1. "Woda źródlana Horynianka gazowana i niegazowana - "Uzdrowisko Horyniec" Sp. z o.o.
  2. "Ciasteczka różne" - Cukiernia Pokusa Marta Rączka-Żurawska
  3. "Napój smakowy lekko gazowany" - - Uzdrowisko Rymanów S.A.
  4. "Ciasteczka bankietowe" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska", Ropczyce
  5. "Mieszanka głogowska, ciastka suche" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Głogowie Małopolskim
  6. "Woda źródlana niegazowana" - Uzdrowisko Rymanów S.A.
  7. "Cynamonki suszone jabłko z cynamonem" - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Awb" Alina Becla
  8. "Woda źródlana gazowana i niegazowana" - Uzdrowisko Rymanów S.A.
  9. "Celestynka" - Uzdrowisko Rymanów S.A.
  10. "Pomadki Mleczne Krówka" - "MILA" - Cukiernicza Spółdzielnia ROKSANA Strzyżów
  11. "Adwokatki" - Zakład Produkcyjno-Handlowy "Jutrzenka", Przemyśl
  12. "Celestynka" - Uzdrowisko Rymanów S.A.
  13. "Lody" - F.P.H.U. "il Fiore" Elżbieta Teuchman
  14. "Śliwka w czekoladzie" - Cukiernicza Spółdzielnia "ROKSANA" w Strzyżowie

Produkty garmażeryjne

  1. "Pierogi ze szpinakiem i twarogiem" - Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa "Kulinarne Pyszności" Irena Cwanek
  2. "Pierogi ruskie" - Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa "Kulinarne Pyszności" Irena Cwanek
  3. "Krokiety z kapustą" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Ropczycach
  4. "Pierogi ze szpinakiem" - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj
  5. "Pierogi z serem" - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj
  6. "Kartacze z mięsem" - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj
  7. "Mix pierogów" - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska", Ropczyce
  8. "Pierogi z mięsem" - Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego "TAURUS" Sp. z o. o.
  9. "Pierogi z serem rokpol, z brokułami, ze szpinakiem i mięsem, z wątróbką drobiową" - "Świat Pierogów" Mirosława Słaba, Mielec
  10. "Krokiety z kapustą słodką, z kapustą kwaśną, z mięsem, z kapustą słodką i mięsem, z szynką i pieczarkami" - Firma "ROMIKO" Sc Roman Kozak, Anna Krupa
  11. "Pyzy z mięsem" - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj

Warzywa i przetwory owocowo-warzywne

  1. "Pomidory" - Gospodarstwo Ogrodnicze Damian Chrzan, Głuchów
  2. "Grupa mieszanek warzywnych Hortino" - Z.P.O.W. Leżajsk Sp. z o.o.
  3. "Pomidory" - Gospodarstwo Ogrodnicze Sp. z o.o. Trzebownisko
  4. "Warzywa z tortellini w sosie pieczarkowym" - Hortino Z.P.O.W. Leżajsk

Tłuszcze

  1. "Olej lniany" - OLIMP Anna Wiśniewska
  2. "Olej podkarpacki pierwsze tłoczenie" - Zakład Tłuszczowy "BIAŁOBOKI"
  3. "Masło Extra" - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna
  4. "Masło Extra" - Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Oddział "Resmlecz" w Trzebownisku

Miody

  1. Miód nektarowo-spadziowy leśny - P.P.H.U. "HYPIAK" Miody Podkarpackie Lesław Hypiak